Är det någon som vet på ett ungefär va ett enkelt hotell eller rum kan kosta i Calangute eller i dess när het tips
Om Indien.nu
Indien.nu grundades år 2000 som en ickekommersiell webbplats för spridande av information och resetips om Indien. Sajten drivs och utvecklas av Henric Carlsson som sedan 2007 bor i staden Udaipur, Rajasthan, Indien. Läs mer om Indien.nu här!
Kontakta oss
För frågor och synpunkter skicka ett mail till:
Webmaster
Vill du tipsa om arrangemang och evenemang i Sverige, maila:
Henric
För fler kontaktdetaljer, se kontakta oss.
© 1999-2020 Indien.nu


Hej!
Jag känner en familj som hyr ut rum med balkong eller veranda, som ligger i fristående hus i deras trädgård. Jättefint läge ingen trafik och 1minuts promenad till stranden.Ligger på gränsen mellan Calangute och Candolim, man åker ner vägen mitt emot restaurangen Bobs Inn. Jag har för mej att dom tar 600 eller 800 rs natten.
Skicka ett PM till mej om du vill ha kontakt uppgifter.
MVH Maggan
__________________
När jag var där förra året så var det i från 500 inr för singelrum 800 inr dbl såg inget billigare men säkert kan man förhandla om man stannar längre tid men kommer i håg jag såg nått enkelt på nätet som heter green leaf tror jag http://www.greenleafhouse.hostel.com/
http://www.hostelbookers.com/hostels/india/goa/49109/