Hej!
Landande för några timmar sedan efter 2 v i goa. Jag måste säga att vi var /är kanonnöjda! Gillar man asiatiskt kaos och den atmosfären är det ett toppen ställe. Vi bodde på chalston vilket var en höjdare, vi hade läst lite blandat om det men oss passade det perfekt. direkt vi havet, bra personal mm. Ni som bor där kan verkligen följa det tips vi fick av ng om chauffören Vijay, han har jobbat 9 år på resturangen men kör nu taxi, kör jättebra och är trevlig, vi hade honom i princip två veckor, bla till cola beach i söder, ashvem beach, krokodilsafari, platage mm. Vi höll oss dessutom friska hela tiden vilket var mer än vad många andra gjorde.
toppen med andra ord!


Välkomna hem till regn och rusk! :mrgreen:
Vad roligt att ni har haft det så bra och att ni slapp att bli sjuka där nere.
Snart är det dags för oss att få uppleva sol och värme. Det har man inte
direkt varit bortskämda med...... :(
GooGoo, du har din resa kvar till skillnad från mej! :D
Själv får jag sitta här hemma själv och vänta på min (indier) pojkvän som ska vara borta i Indien ytterligare 1-2 månader för att hans markförsäljning inte är klar. Jag får ta hand om våran 3 månaders dotter och sköta en flytt ensam med hjälp av min bror medan han är där borta för att fixa någonting som kanske kommer kosta mer än det smakar. Vad jag tror så blir det inga pengar över när han betalat sin flygbiljett o fickpengar tillbaka till mej. Dessutom så missar han det utsatta hemkomst-datumet 27 feb o får köpa en ny biljett hem från Indien. :cry:
Men jag vann en ny resa av Royal beach club i 7 dagar för två personer när jag var i Goa. Till antingen Goa, Thailand eller Bali. Ska kolla upp hur man "tar ut sin vinst".
Goa har jag redan sett, så det kanske får bli Bali då.
Hej!
Vad betalde du på Charlston? Fixade du där eller hade du bokat hemma?
Chalston är kanon! Det är ett hotell med gott rykte. Om jag inte minns rätt så höll de på att bygga ut också.
Man kan gå in på deras hemsida eller så kan man boka full resa med boende via Apollo.