Dabolim Airport, flygplatsen i Goa stänger för all trafik i tretton timmar den 26 januari (kl 04-17) på grund av underhållsarbete.
Om Indien.nu
Indien.nu grundades år 2000 som en ickekommersiell webbplats för spridande av information och resetips om Indien. Sajten drivs och utvecklas av Henric Carlsson som sedan 2007 bor i staden Udaipur, Rajasthan, Indien. Läs mer om Indien.nu här!
Kontakta oss
För frågor och synpunkter skicka ett mail till:
Webmaster
Vill du tipsa om arrangemang och evenemang i Sverige, maila:
Henric
För fler kontaktdetaljer, se kontakta oss.
© 1999-2020 Indien.nu


Blev lite spak! Läste bara 26:e, den dagen i februari som mamma,syrran och hennes dotter kommer ner till Goa! Tur för oss - otur för alla den 26:e januari!
Här på forumet verkar ju ingen flyga direkt till Goa 25/26 januari, utan till Mumbai (och sedan tåg?).
Nej, fast alla kanske inte finns med i listan, men vi kan ju hoppas att ingen här drabbas av lång väntan nånstans.
Det är i alla fall bra att dom åtgärdar banan - det behöver den :wink:
Håller med dig GooGoo, ena änden är fruktansvärt knölig, märks vid start. Ibland brukar jag undra om landningsställen kommer att hålla.